Hlavní navigace

Potřebujete rozšířit vozový park firmy? Finanční správa nabízí auta dlužníků

Autor: 258398
Jana Knížková

Finanční správa jako zdroj vašeho firemního vozového parku. Vydražit můžete kamiony, ale i závodní speciály.

Doba čtení: 1 minuta

Cest, jak levně a výhodně pořídit firemní vůz, se nabízí hned několik. Jedna z nich vede dokonce i přes Finanční správu. Ta pořádá pravidelné dražby, a to jak osobních, tak užitkových vozidel.

Ptejte se odborníka v poradně Daně a účetnictví
Ing. Jan Molín Ph.D.
poradce pro daně

Čtěte také: Firemní vůz na úvěr nebo leasing? Obojí se může vyplatit


Autor: 258398

Finanční správa pořádá dražby zabavených vozidel.

  V prvním kvartálu roku 2015 opět Finanční správa ČR pořádá zajímavé dražby. Dražit tak můžete vozidla počínaje Škodou Fabia a konče tahačem návěsů Renault Magnum, říká Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Mohlo by vás zaujmout: Pětina firemních aut je zneužívána. Můžete šmírovat své zaměstnance? A jak?

Dražby se konají vždy na jednotlivých finančních úřadech. Například hned zítra, 20. února 2015, si můžete přijít k osobnímu automobilu VOLVO V 70 kombi 2,4 T, které se draží na Finančním úřadě v Praze na Jižním Městě. Pokud se zadaří, můžete ho získat za nejnižší možnou cenu 36 000 korun. Na Finančním úřadě v Klatovech se pak chystá dražba osobního automobilu BMW 523I. Další termíny dražeb, včetně popisu nabízených vozů, najdete na stránkách Finanční správy.

Vozidla, která jsou v dražbách nabízena, byla původně majetkem dlužníků. Finanční úřady tento majetek nezodpovědným plátcům zabavují. Vytěžené peníze jdou na pokrytí daňových nedoplatků, které vznikly neplněním daňových povinností.