Hlavní navigace

Premiér Mirek Topolánek hodnotil chod ministerstva práce a sociálních věcí

10. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí(MPO) dnes navštívil premiér Mirek Topolánek a hodnotil kladně chod celého resortu, který vede jeho stranický kolega Martin Říman. Premiér přiznal, že s chodem MPO je nad míru spokojen. Dále přiznal, že problematika tohoto resortu je mu nejbližší ze všech ministerstev. V průběhu návštěvy na tiskové konferenci Mirek Topolánek potvrdil zadání úkolu pro MPO , vypracovat analýzu, která se má týkat okruhu možných podpor obnovitelných zdrojů energie. Hlavními podporami by měly být daňové podpory, garantovaná cena, emisní povolenky apod.

Velmi kladně byl hodnocen Program na podporu podnikatelského prostředí a ekonomickou diplomacií. Další projednávanou oblastí bylo hodnocení stavu Operačního programu Podnikání a inovace. Zatím jsme vyčerpali 73 procent z devíti miliard korun a předpokládáme, že úspěšnost čerpání bude 95 procent. Z nového programu Podnikání a inovace letos vyčerpáme zhruba pět miliard korun, upřesnil Martin Říman. Dále premiér narazil na význam schválení živnostenského zákona a pochvaloval jeho zavedení od 1. 7. 2008.

Závěrem byl projednáván jako stěžejní a nejvýznamnější legislativní úkol o novele energetického zákona, kterou již vláda schválila a v září ho posoudí Parlament ČR. Novela by měla zjednodušit podnikání v oblasti energetiky a implementovat evropské směrnice, informuje server Vlada.cz.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).