Hlavní navigace

Prohibice podnikatele poškodí, vyplývá z bleskového průzkumu Podnikatel.cz

15. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Podnikatel.cz přináší výsledky bleskového průzkumu mezi podnikateli, kteří hodnotili zákaz prodeje lihovin obsahující více než 20 % alkoholu.

Vláda v pátek večer zakázala prodávat lihoviny, které obsahují více než 20 procent alkoholu. Zákaz platí pro všechny obchody, restaurace a další podniky. Ministr zdravotnictví Leoš Heger tak zareagoval na případy, kdy se lidé otrávili pančovaným alkoholem, který obsahoval nebezpečný metylalkohol. 

Bleskový průzkum

Podnikatel.cz provedl bleskový průzkum ve své Databázi respondentů, která je přístupná všem podnikatelům pomocí jednoduchého registračního formuláře.

Z výsledku průzkumu vyplývá, že podnikatelé se zákazem prodeje kořalky v obchodech většinou souhlasí. Pro zákaz je celkem 57 % podnikatelů, naopak proti je 43 % podnikatelů. 

Většina podnikatelů, konkrétně 90 % ale uvádí, že prohibice poškodí ty podnikatele, kteří na prodeji alkoholu vydělávají. Navíc většina podnikatelů (74 %) v bleskovém průzkumu také uvedla, že se prohibicí zbytečně rozbují černý trh, přes který se tvrdý alkohol bude prodávat dál. Jen 21 % podnikatelů si myslí, že zákazem prodeje kořalky vláda zabrání dalším úmrtím.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).