Hlavní navigace

Tisk: EU chce vyšší daň na tabák a rekordní pokles akcií AAA

17. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

MF DNES: EU chce zvýšit spotřební daň na tabák

EU plánuje zvýšit spotřební daň na tabák. Evropská komise totiž přišla s návrhem zvýšení daně na balený tabák a zdanění tabáku a cigaret se více přiblíží. Daň na tabák by nově měla být minimálně ve výši dvou třetin minimálních daní na cigarety. Informuje o tom Mladá Fronta DNES.

Kilo tabáku musí být dnes zdaněno minimálně 1 280 Kč, což znamená asi 55 eur. Nově by se dle návrhu komise mělo platit za kilo tabáku 60 eur. Velkou lobby v tomto činí tabákový koncern Philip Morris, který již několikrát tlačil na zvýšení daní u tabáku. Píše Mladá Fronta DNES.
LN: Rekordní pokles akcií AAA

Pražská burza se včera propadla na své dvouleté minimum. Hlavním důvodem se stal razantní propad akcií AAA, kterým dokonce hrozilo zastavení obchodování. Akcie autobazaru během dopoledních hodin klesly o čtvrtinu a burza následkem toho vyhlásila 15minutovou pauzu během níž nikdo nekótoval (určovaní cen akcií) akcie AAA. Přestávka se vždy vyhlašuje při náhlém velkém nárůstu či poklesu akcií, píší Lidové noviny.

AAA mělo štěstí, že po uplynutí 15minutové přestávky se našly tři společnosti, které byly ochotny i přes pokles nadále kótovat jejich akcie. I kvůli tomu se podařilo akciím AAA zvednout a uzavřít den s poklesem 7,54 %. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).