Hlavní navigace

Trend budoucnosti? Firmy založené na klíč

17. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Česku se stále více daří firmám poskytujícím tzv. ready made společnosti, neboli firmy založené na klíč. V loňském roce tvořily jejich prodeje již osm procent všech vzniklých firem. Důvodem je komplikovaný proces zakládání společnosti v ČR a lhůty nutné k vyřízení všech formalit, které se v ideálním případě blíží třem týdnům.

Prodejem ready made firem na českém trhu se zabýval průzkum, který provedla agentura INCOMA Research. Podle našich výsledků bylo loni založeno a následně prodáno přes 2000 tzv. ready-made firem. Více než 750 z nich přitom prodala firma Společnosti Online, následovaná firmou Chamr & Partners a Smart Office&Compani­es,uvádí Radovan Mužík, partner společnosti INCOMA Research. V roce 2007 vzniklo v České republice 27 tisíc společností s ručením omezeným a akciových společností.

Ceny za novou firmu s právním statutem s.r.o. se pohybují obvykle mezi 40 – 50 tisíci Kč. Je zřejmé, že obor ready-made firem má v ČR obrovský potenciál, a to i za situace, že se podmínky pro zakládání firem v ČR výrazně zlepší. Tento segment trhu totiž velmi dobře funguje i v zemích, kde je založení firmy mnohem jednodušší než u nás, uzavřel Mužík.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).