Hlavní navigace

Žádosti na podporu bydlení za více než miliardu

24. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V celkovém objemu 1,2 miliardy korun žádají obce na programy podpory bydlení a regionálního rozvoje. Informovalo o tom ministerstvo pro místní rozvoj. To však upozornilo, že na programy má „pouhý“ 930 milionů korun. Rozpočet programu Podpora bydlení počítá na rok 2010 jen s 490 miliony korun, přičemž k dispozici je jen 440 milionů korun. Převis žádostí jasně ukazuje, že dotační programy MMR v oblasti bydlení a regionálního rozvoje mají pro obce velký význam a o tyto dotace je proto velký zájem, uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Ten zároveň upřesnil, že na podporu regenerace panelových sídlišť obdrželo ministerstvo 80 žádostí o dotace. Na výstavbu technické infrastruktury si obce podali 108 žádostí a na výstavbu podporovaných bytů 73 žádostí. Žádosti o dotace z podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů 2009 byly doručeny pouze 3 žádosti. Na opravy domovních olověných rozvodů podali majitelé nemovitostí žádostí celkem 63.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).