Hlavní navigace

Ubytováváte přes Booking nebo Airbnb? Využijte souhrn daňových povinností

7. 3. 2023

Sdílet

7.3.23 2*/ Hotel, ubytování, penzion, pokoj, dovolená Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Internetové platformy, jako je Booking či Airbnb, jsou stále více využívány. Pokud prostřednictvím nich poskytujete ubytování, myslete i na povinnosti spojené s daněmi. 

Daňové povinnosti vychází ze zákona o daních z příjmů, ze zákon o dani z přidané hodnoty a zákona o dani z nemovitostí

Jak uvádí zákon, osoba poskytující ubytovací služby prostřednictvím internetové platformy, kterou je např. Airbnb, Booking a další, je osobou povinnou k dani na základě toho, že uskutečňuje ekonomickou činnost. 

Zásadní pro posouzení druhu příjmu je charakter a časový úsek poskytovaného „ubytování“, tzn., zda je toto poskytováno dlouhodobě za účelem zajištění bytové potřeby nájemce (jeho domácnosti), nebo je poskytováno přechodně příp. krátkodobě, tj. za účelem rekreace, ubytování studentů, sezonních pracovníků apod. 

Které daňové povinnosti se vás týkají? 

Finanční správa připravila podrobný přehled informací, které se pojí s poskytováním ubytování prostřednictvím internetových platforem. Souhrn nabízí ucelené informace, jaké daňové povinnosti a za jakých podmínek je musí poskytovatelé ubytování přes internetové platformy splnit. 

Sdílená ekonomika je stále hojně využívána. A to ve všech oblastech. Daňové povinnosti se týkají také těch, kteří poskytují přepravu přes platformy, jako je Bolt nebo Uber. 

Poskytujete přepravu přes Bolt nebo Uber? Týkají se vás daňové povinnosti Přečtěte si také:

Poskytujete přepravu přes Bolt nebo Uber? Týkají se vás daňové povinnosti

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).