Hlavní navigace

5 užitečných aplikací pro váš byznys

7. 12. 2012
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Díky aplikacím lze zjednodušit a zrychlit celou řadu úkolů spojenou s vedením vaší firmy. Přinášíme několik tipů, které vás o tom přesvědčí při prvním použití.

Nemusíte být top manažerem, abyste využili některé z tisíců nabízených aplikací. Plánovat, pružně reagovat na zadané úkoly nebo sledovat stavy zásob a procesování faktur je důležité pro každého podnikatele. Na aplikacích, které vám toto umožní, oceníte nejen úsporu času, ale často i peněz.

Plánujeme s WUNDERLISTem

Přestaňte tvrdošíjně trvat na zapisování si úkolů a poznámek do papírového diáře a polepovat si monitor počítače lístečky s důležitými úkoly. S organizací dne vám zázračně, jak už napovídá sám název, pomůže právě Wunderlist.

V aplikaci si můžete úkoly třídit do nejrůznějších kategorií. Ve složce „dnes“ například naleznete seznam úkolů, schůzek, které vás čekají v nejbližších hodinách. Záležitosti, které nemůžete ihned vyřídit bez pomoci dalších lidí, a které by v klasickém diáři zmizely z vašich očí po otočení stránky, jsou přehledně seřazeny ve složce „čeká na…“. A věci, které až tak nehoří, jednoduše přesuňte do složky „někdy v budoucnu“.

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Byznysové aplikace vám lépe pomohou organizovat čas.

Úkoly si také můžete třídit například na pracovní či třeba čistě osobní. Vedle poznámek o schůzkách a jednáních se tak může ocitnout i seznam nákupu, který vám „s vysokou prioritou“ pošle vaše manželka. Podstatnou funkcí Wunderlistu je totiž sdílení poznámek. Možnost zasahovat do úkolů mají samozřejmě jen ti, kteří od vás dostanou povolení a mají na Wunderlistu svůj vlastní účet. Své poznámky ale můžete sdílet i s těmi, kteří aplikaci nepoužívají. Pak se sdílení odehrává prostřednictvím exportu do e-mailu nebo do cloudu. Dotyční členové týmu si mohou seznam třeba vytisknout nebo jej mít na očích v elektronické formě. Nemohou ho pochopitelně nijak editovat, píše na webu www.jablickar.cz Lukáš Gregor.

Ve Wunderlistu si vytvoříte své vlastní složky a do nich pak vkládáte jednotlivé úkoly. Záleží jen na vás, jestli zvolíte řazení dle priority nebo data. Na úkoly můžete být podle přání upozorňováni pomocí sms zprávy nebo e-mailu. Samozřejmostí je možnost tisku elektronického diáře a dokonce si můžete svou poznámku vystavit na facebookovém profilu.

Přehlednost Wunderlistu a jeho příjemný vzhled je od spuštění aplikace prioritou developera. Její používání je logické a svižné. Wunderlist funguje jak na iPhonech, tak mobilech využívajících operační systém Android. A hlavně je zcela zdarma. Podle letošních údajů jsou s aplikací Wunderlist spokojeny už více než 2 miliony uživatelů po celém světě.

Vždy v obraze díky REEDERu

Sledujte konkurenci. Velmi snadno se k informacím dostanete díky RRS kanálům. V řadě srovnání vychází nejlépe aplikace Reeder. Její mobilní verze sice přijde na 2,69 EUR, ale počáteční investice jistě nebudete litovat. Zvlášť v případě, že jste až dosud používali jinou RRS čtečku.

Aplikace vám bude nejen nabízet a třídit aktuální články s obsahem, který si předem zvolíte. Důležité je především to, že s jednotlivými odkazy můžete dál pracovat. Reeder umožňuje označovat si hvězdičkou články, ke kterým se například budete chtít později znovu vrátit. Stejně tak si lze označit i články nepřečtené.

Nesmíme zapomínat ani na to, že žijeme v České republice a pokrytí kvalitním signálem pro příjem dat zdaleka není běžným standardem. Proto v Reederu velice oceníte optimalizátor, který daný odkaz na článek okleští od menu webové stránky nebo na ní umístěných reklam. Zbude vám pouze holý text, který se načte mnohem rychleji. Výhodou čtečky Reeder je také to, že jednotlivé články můžete číst offline.

Odkaz na článek můžete následně poslat e-mailem nebo sdílet na sociálních sítích. Kladné hodnocení si určitě zasluhují i možnosti vlastní úpravy textu. Například jeho velikost nebo zarovnání.

Sdílejte a zálohujte na DROPBOXu

Kolikrát už jste se dostali do situace, že vám zmizela všechna data nebo jste zapnuli domácí počítač a zjistili, že vše důležité je uloženo ve vaší kanceláři? Na podobné situace, které dokážou zvednout hladinu adrenalinu nad zdraví bezpečnou hranici, můžete jednou pro vždy zapomenout. Stačí si zařídit účet na Dropboxu. Služba se skládá ze dvou hlavních částí. První zajišťuje sdílení mezi více počítači, druhá potom archivaci dat.

Dropbox je online úložištěm nahrazujícím usb klíčenky nebo přenosné disky, u kterých existuje riziko poruchy, a vy se ke svým souborům už nikdy nedostanete. Svá data máte díky Dropboxu uložena nejen v počítači, ale i na virtuálním disku na internetu. Úpravy se automaticky synchronizují na všech přihlášených počítačích. Změny se samozřejmě projeví, jakmile bude počítač připojen k internetu.

Díky funkci verzování jsou uchovávány všechny předchozí verze souborů. V případě, že na nějakém dokumentu pracujete delší dobu, vždy se můžete pohodlně vrátit ke starším verzím.

Dropbox myslí i na zálohu smazaných dat. Ta jsou v něm uchovávána po následujících 30 dnů, což většinou pro zjištění ztráty souborů a jejich následného obnovení stačí. V případě, že byste o svá data přišli, ať už kvůli technické závadě, krádeži počítače nebo jen kvůli vlastní neopatrnosti, můžete si je vždy znovu stáhnout. V placené verzi jsou vaše smazané dokumenty uloženy dokonce celý rok.

Aplikaci Dropbox využijete nejen pro zálohování, ale také snadné sdílení. Vaše soubory budou chráněny heslem. Přístup do svého virtuálního disku můžete povolit jen vybraným lidem, ale v případě potřeby je možné dát soubory k dispozici zcela veřejně a nabídnout ke stažení dalším uživatelům bez omezení.

Dropbox je k dispozici pro uživatele Windows, Mac i Linux. Můžete ho používat i v mobilu nebo na svém tabletu. Jeho základní verze s kapacitou 2 GB je zdarma. Prostor na svém virtuálním úložišti si můžete bezplatně rozšiřovat i za pomoci přátel, kteří se do aplikace díky vám zaregistrují. Až 100 GB měsíčně si lze také předplatit.

Vyřiďte fakturaci za pochodu s iFAKTUROU

Prohlédnout si evidenci nebo vytvořit novou fakturu je dnes díky mobilní aplikaci iFaktury možné prakticky kdekoli a během pár okamžiků. To vše samozřejmě v souladu s obchodním zákoníkem a zákonem o účetnictví.

Do seznamu iFaktury si můžete zadat údaje o dodavatelích a odběratelích a pak už jen vypisovat aktuální údaje dle libosti. Automaticky se ukládá pořadové číslo faktury, vy už jen upravujete například formu úhrady nebo datum splatnosti. Jste-li plátci daně z přidané hodnoty, nebudete už muset počítat celkovou sumu. Systém to zvládne za vás. Samozřejmě spolehlivě pracuje i neplátce DPH. V mobilu vytvořenou fakturu je pak možné ve formátu PDF okamžitě odeslat emailem nebo zadat do tisku.

iFaktury průběžně prochází aktualizacemi. Příjemným krokem vpřed je třeba možnost vložit do faktury firemní logo a razítko. Používáte-li iPhone, můžete dokonce iFakturu podepsat prstem přes displej telefonu, uvádí v článku na webu www.jablickar.cz Petr Šourek.

Velkým přínosem aplikace iFaktury pro vaši firmu bude i to, že originální tištěnou verzi budete moci nechat ležet v účtárně a pro další práci s dokladem používáte jen jeho elektronickou podobu.

Aplikaci iFaktury si lze bezplatně vyzkoušet po stažení demoverze. V tomto případě ale nebudou zpracované dokumenty použitelné jako daňové doklady. iFaktury fungují jak na Windows, tak Macu.

SKYPE usnadní firemní komunikaci

Skype umožňuje volání po síti zcela zdarma, platíte jen za připojení k internetu. Skype se dá využít nejen k telefonickému spojení mezi přáteli, ale také v rámci firmy. Zkuste si někdy spočítat, kolik byste s ním ušetřili peněz, ale i času.

Skype mnozí považují především za prostředek umožňující volání, ale jako komunikační nástroj má mnohem širší využití. Zcela zdarma lze díky němu uskutečňovat konferenční hovory až pěti uživatelů. Klasické volání mezi uživatelskými profily je obohaceno možností videohovorů, čímž je komunikaci mezi dvěma a více stranami přidána „lidská tvář“. Konferenční videohovory si můžete vyzkoušet stažením sedmidenní zkušební verze ze stránek www.skype.com. Kromě volání Skype umožňuje textový chat. Maximální počet účastníků diskuse je 50.

Pro vnitropodnikovou komunikaci je zajímavá i nabídka přenosu souborů do velikosti 2 GB. Zvlášť ve větších společnostech je Skype řešením toho, jak zbytečně nezatěžovat firemní server e-maily. Přímo na míru firmám je vytvořena služba Skype Manager, díky níž lze vytvářet firemní účty programu všem vašim zaměstnancům, přiřazovat jim funkce a zadávat kredit.

Skype, jak jistě víte, můžete používat i jako klasický telefon s předplaceným kreditem pro volání na pevné i mobilní linky po celém světě. A to za výhodnější sazby než je u nás zvykem. Služba se jmenuje Skype Out. V placené nabídce je i Skype VoiceMail, tedy hlasová schránka.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).