Hlavní navigace

Cenu plynu by neměla ovlivňovat fotovoltaika

30. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Náklady na podporu výroby elektřiny v solárních elektrárnách by neměly být hrazeny zvýšením ceny zemního plynu. Myslí si Češi. Naprostá většina z nich, považuje zemní plyn za nejekologičtější fosilní palivo a nesouhlasila by s nárůstem jeho ceny v důsledku podpory obnovitelných zdrojů (např. fotovoltaických elektráren). To vyplynulo z aktuálního průzkumu Ipsos Tambor.

Zemní plyn je nejekologičtější fosilní palivo. Plných 98 procent obyvatel ČR je napojeno na dodávky plynu, plynofikována jsou všechna města nad 5 tisíc obyvatel, přičemž ještě polovina menších obcí je rovněž na dodávky plynu napojena. Pro naše čisté prostředí je určitě důležité, aby se na zemním plynu nejen vařilo, ale více se jím více i topilo, sděluje Oldřich Petržilka, prezident České plynárenské unie. Doplňuje, že jedním z výstupů projektu ministerstva životního prostředí je poznatek, že města a obce téměř ze 60 procent preferují zemní plyn jako nejvýznamnější zdroj primární energie.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).