Hlavní navigace

DámeJídlo využilo virál s hrníčkem a podstrkuje lidem aplikaci z Facebooku

12. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: FTV Prima, podle licence: Rights Managed
Dlouho to netrvalo a už i byznys se veze na vlně virálu s kuchařským učněm, který dle svých slov ukradl babičce řetízek, který se pak záhadně našel v hrníčku.

Celý internet zaplavilo virální video, které vzniklo při natáčení dalšího dílu pořadu TV Prima Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem. V něm se kuchařský učeň Pohlreichovi přiznal, že musí jít na policii dát výpověď, protože ukradl své babičce zlatý řetízek, aby měl na potřeby do školy. Pak se i přiznal, že bude muset jít k soudu. Vše se ale poté obrátilo, když učeň Pohlreichovi uvedl, že řetízek dal omylem do jiného hrníčku, tedy stíhání bylo zastaveno. Video můžete zhlédnout na stránkách TV Prima (přiznání v 33:35 a otočka v přiznání 49:22). Učeň po odvysílání dílu prý údajně přestal chodit do školy a nestýká se ani se svými kamarády. 

Kuchařský učeň se po odvysílání dílu údajně schovává
Autor: FTV Prima, podle licence: Rights Managed

Kuchařský učeň se po odvysílání dílu údajně schovává

Virální video však způsobilo vlnu kreativní činnosti Čechů, kteří hlášku „Omylem jsem to dal do jinýho hrníčku“ přetvořili v řadu vtipů. Na Facebooku proto byla založena i speciální stránka, která má už více než 30 tisíc fanoušků. 

Virál nenechal spát ani byznys. První komerční činnost byla viděna již v pátek, kdy se na stránkách Quickshirt.cz objevilo k zakoupení tričko odkazující právě na vzpomínaný virál a na kterém vydělá uživatel, jenž tričko v e-shopu nadefinoval.

Hrníčkové mánie však využil i rozvozce jídel z restaurací DámeJídlo.cz, který překreslil svou dosavadní kampaň „Vypečené kredity“ do hrníčkového stylu. V ní slibuje uživatelům až 1000 kreditů, které mohou využít pro objednávku jídla. Uživatelé mají na stránkách mezi šesti hrníčky hledat, kde se řetízek schovává. 

Tip na titulku-srážky-duben

Jenže celá kampaň má velký háček. Ten, kdo neautorizoval přihlášení do systému DámeJídlo přes Facebook, je automaticky přesměrován k potvrzení aplikace, z níž DámeJídlo získá od uživatele celé jméno, emailovou adresu a seznam přátel. 

Pokud uživatel aplikaci odmítne autorizovat, žádná výhra se nekoná. To však mnohé uživatele neodradilo a výpis stránky s výherci se raketově množí. 

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).