Hlavní navigace

DámeJídlo využilo virál s hrníčkem a podstrkuje lidem aplikaci z Facebooku

12. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: FTV Prima, podle licence: Rights Managed
Dlouho to netrvalo a už i byznys se veze na vlně virálu s kuchařským učněm, který dle svých slov ukradl babičce řetízek, který se pak záhadně našel v hrníčku.

Celý internet zaplavilo virální video, které vzniklo při natáčení dalšího dílu pořadu TV Prima Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem. V něm se kuchařský učeň Pohlreichovi přiznal, že musí jít na policii dát výpověď, protože ukradl své babičce zlatý řetízek, aby měl na potřeby do školy. Pak se i přiznal, že bude muset jít k soudu. Vše se ale poté obrátilo, když učeň Pohlreichovi uvedl, že řetízek dal omylem do jiného hrníčku, tedy stíhání bylo zastaveno. Video můžete zhlédnout na stránkách TV Prima (přiznání v 33:35 a otočka v přiznání 49:22). Učeň po odvysílání dílu prý údajně přestal chodit do školy a nestýká se ani se svými kamarády. 

Kuchařský učeň se po odvysílání dílu údajně schovává
Autor: FTV Prima, podle licence: Rights Managed

Kuchařský učeň se po odvysílání dílu údajně schovává

Virální video však způsobilo vlnu kreativní činnosti Čechů, kteří hlášku „Omylem jsem to dal do jinýho hrníčku“ přetvořili v řadu vtipů. Na Facebooku proto byla založena i speciální stránka, která má už více než 30 tisíc fanoušků. 

Virál nenechal spát ani byznys. První komerční činnost byla viděna již v pátek, kdy se na stránkách Quickshirt.cz objevilo k zakoupení tričko odkazující právě na vzpomínaný virál a na kterém vydělá uživatel, jenž tričko v e-shopu nadefinoval.

Hrníčkové mánie však využil i rozvozce jídel z restaurací DámeJídlo.cz, který překreslil svou dosavadní kampaň „Vypečené kredity“ do hrníčkového stylu. V ní slibuje uživatelům až 1000 kreditů, které mohou využít pro objednávku jídla. Uživatelé mají na stránkách mezi šesti hrníčky hledat, kde se řetízek schovává. 

Jenže celá kampaň má velký háček. Ten, kdo neautorizoval přihlášení do systému DámeJídlo přes Facebook, je automaticky přesměrován k potvrzení aplikace, z níž DámeJídlo získá od uživatele celé jméno, emailovou adresu a seznam přátel. 

Pokud uživatel aplikaci odmítne autorizovat, žádná výhra se nekoná. To však mnohé uživatele neodradilo a výpis stránky s výherci se raketově množí. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).