Hlavní navigace

Jeho kuřata a husy jdou na dračku. Jsou totiž šťastná. Nahlédněte do fotogalerie

19. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Vitalia.cz / Karel Choc
Nejprve choval kuřata jen pro sebe, pak pro sousedy. Teď se u něj dveře netrhnou. Nahlédněte do farmy, kde jsou husy, kachny, krůty i králíci vyloženě šťastní.

Z běžné zahrádky se stala farma, kde se to hemží šťastnou drůbeží, která má volný pohyb, a čerstvou zeleninou. Najdete ji v malebné vesnici Ostrá na Nymbursku. Majitelem je Vlastimil Pitner, který zastává názor, že není nad přímý prodej zemědělských produktů. V tom, aby jeho podnikání dostalo punc bio, nevidí smysl. 


Autor: Vitalia.cz / Karel Choc

Ke svému podnikání si vystačí pouze s jedním jediným způsobem propagace, a tím je doporučení. Reklamu nepotřebuje. I bez ní se dostal až k vyhlášeným kuchařům, kteří od něj nakupují.

Rozhovor s farmářem Vlastimilem Pitnerem si přečtěte na sesterském serveru Vitalia.cz. V něm mimo jiné prozradil, co všechno chová a pěstuje a proč je pro zvířata tak důležitý pohyb: Pohyb se odrazí na kvalitě masa. Například to, že kuře začne chodit, okamžitě změní jeho svalovinu. Struktura svalových vláken je jiná, maso působí vyzrále. Sice je tužší a musí se déle připravovat, ale zase není blátivé jako ta třicetidenní kuřata – rychlokvašky, říká pro Vitalia.cz Vlastimil Pitner. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).