Hlavní navigace

Kalousek popřel zvyšování daně z nemovitostí

4. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářské noviny dnes informovaly, že od roku 2013 se má výrazně zvýšit daň z nemovitostí. A to dokonce několikanásobně. V průměru má Česko tuto daň čtyřikrát nižší než ostatní země. Výše daně z bytů nebo domů má být podle deníku nově navázána na tržní hodnotu nemovitostí.

Ministr financí Miroslav Kalousek se ale proti těmto informacím rázně ohradil. Podle něj vypustily Hospodářské noviny dezinformaci, která je na úrovni bulváru. Obzvláště pobuřující je podle Miroslava Kalouska tvrzení, že ministerstvo financí chystá navázat daň z nemovitosti na tržní cenu nemovitosti stanovenou znaleckým posudkem. Vždy jsem vystupoval proti tomu, aby daň z nemovitosti demotivovala odpovědnou péči o vlastní majetek. Je absurdní, že by takový návrh byl předložen a pokládám za trestuhodné, že si to HN dovolily napsat, aniž by tuto informaci měly potvrzenou. Veřejnost prosím, aby bulvární informace Hospodářský novin nebrala na vědomí, uvádí v prohlášení ministr.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).