Hlavní navigace

Letos zkrachovala už čtvrtá cestovka. Ještě v pátek tvrdila, že nemá problémy

6. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.SXC.hu
Po úpadku firem CK Bolero tours, Partner Alivia a CK Honza service zkrachovala další cestovka. Ještě v pátek přitom firma tvrdila, že se jí problémy netýkají.

Letos už zkrachovala čtvrtá cestovní kancelář. Po krachu CK Bolero tours, Partner Alivia a CK Honza service vyhlásila včera úpadek cestovní kancelář BEST CHOICE. Cestovní kancelář se specializovala na letecké zájezdy do Egypta, Tuniska a Turecka. Jako důvod úpadku společnost uvedla dlouhodobě klesající poptávka po jejích zájezdech. BEST CHOICE byla dceřinou společností slovenské cestovky BEST REISEN – BEST CHOICE, který vyhlásila úpadek už v pátek. Tentýž den přitom sales manažer společnosti tvrdil, že úpadek cestovní kanceláře na Slovensku se české firmy nedotkne.

Ilustrační obrázek
Autor: www.sxc.hu

Ilustrační obrázek

Zatímco slovenská BEST REISEN – BEST CHOICE patřila mezi středně větší cestovky, její česká dceřinná společnost se řadila mezi menší hráče. Jak uvedla česká CK, aktuálně má v zahraničí maximálně 15 klientů, kteří mají zaplacené zpáteční letenky a pobyt v Tunisku dokončí v řádném termínu. “Úpadek se jich tedy nijak nedotkne a dle vyjádření manažera CK je nebude nutné repatriovat pojišťovnou,” doplnila Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Čtěte také: Vybíráte dovolenou po internetu? Zjistili jsme, co se v této oblasti bude měnit

Podle cestovky je pak prodaných smluv na další zájezdy několik desítek a pojistný limit ve výši 30 milionů korun by měl stačit na 100% pokrytí nároků klientů. Zaměstnanci CK nyní obvolávají své klienty a informují je, jak mají postupovat, cestovní kancelář komunikuje a odpovídá na dotazy klientů, doplnila Petříčková. Všichni klienti se nyní musí obrátit na slovenskou pobočku pojišťovny Kooperativa, u které byla cestovka pojištěná.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).