Hlavní navigace

Ministerstvo se zaměřuje na nelegální zaměstnávání

27. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí se zaměřilo na boj proti nelegálnímu zaměstnávání cizinců. Až 68 % kontrolovaných agentur práce porušilo v roce 2009 pracovněprávní předpisy. A to v oblasti zaměstnávání cizinců (mimo EU/EHP a Švýcarsko).

Horkým tématem je bezpochyby přísnější kontrola a regulace ´zprostředkova­telských´ agentur v oblasti zaměstnávání cizinců, sděluje ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Ministerstvo hodlá zvýšit odpovědnost agentur za pobyt a pracovní činnost cizince na území ČR. Zaměřit se musíme zejména na zamezení korupce v oblasti imigrace, nadbytečnou byrokracii a v neposlední řadě také na potírání zneužívání postavení zahraničních pracovníků na trhu práce, dodává Drábek. Proto budou kontroly zaměřené na nelegální zaměstnávání posíleny.

Úřady práce v loňském roce prověřily 674 agentur a uložily jim 153 pokut. Oblastní inspektoráty práce provedly 85 kontrol agentur práce a v přímé souvislosti s nimi 72 kontrol u jejich uživatelů. Kontrolní útvary úřadů práce provedly 1 898 kontrol u zaměstnavatelů. 401 z nich nelegálně zaměstnávalo zahraniční pracovníky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).