Hlavní navigace

Podniká Babiš v současnosti, či jen spravuje svůj majetek? Koalice se o tom pře

28. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: isifa/MAFRA/Dan Materna
Premiér Bohuslav Sobotka se domnívá, že by ministr financí Andrej Babiš měl přestat se svými podnikatelskými aktivitami. Ten ale oponuje, že už dávno nepodniká.

Ve vládní koalici se rozhořel spor o to, zda by se měl stávající ministr financí Andrej Babiš zbavit vlastnictví Agrofertu a dalších napojených firem. Podle premiéra Bohuslava Sobotky by bylo nejčistším řešením, kdyby Babiš přestal podnikat a věnoval se pouze politice. Andrej Babiš ale oponuje, že on v současnosti už nepodniká a že pouze spravuje svůj majetek v souladu se zákonem o střetu zájmů.

Čtěte také: Babiš podnikatelům: Zkuste si nejdříve zaměstnanecký poměr

Podniká Babiš, nebo nikoli

Ilustrační obrázek.
Autor: isifa/MAFRA/Dan Materna

Ilustrační obrázek.

Že se Andrej Babiš nachází ve střetu zájmů, tvrdí už dlouhodobě opozice. Nově se k ní ale přidávají i hlasy z vládní koalice, především ze strany ČSSD. Jak dnes uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka, nejjednodušší by bylo, kdyby Babiš ukončil své podnikatelské aktivity a nadále se věnoval pouze politice. Pokud se pan Babiš rozhodl neukončit své podnikatelské aktivity a ony jsou poměrně široké, počínaje zemědělstvím a konče mediální sférou, tak si přirozeně musí dávat velký pozor na to, aby se nedostal do žádného střetu zájmů. Přirozeně musí počítat s tím, že se otázky na střet zájmů budou i v budoucnu objevovat, řekl dnes Sobotka.

Andrej Babiš ale nesouhlasí s tím, že by podnikal. Vlastnictví firem podle něj neznamená, že by podnikal a nepřipadá si proto ve střetu zájmů. Já jenom spravuji majetek a pracuji jen pro stát. Pan premiér neví, co je to podnikat. On šel ze školy do politiky a neví, co je to podnikat, uvedl Babiš v České televizi.

Čtěte také: Babišova republika: Čtěte, co všechno Babiš vlastní a kam až sahá jeho moc

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).