Hlavní navigace

Podniky se bojí inovovat software

14. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než třetina evropských firem se při rozhodování o upgradech softwaru nejvíce obává hackerů a toho, že počítačoví piráti najdou v nových programech zranitelná místa. Vedoucí pracovnici IT oddělení pak v uplynulých třech letech spíše investovali do nových balíčků televizních programů (45 %) než do inovace podnikového softwaru. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Symantec.

Průzkum dále ukázal, že obavy o bezpečnosti softwaru především způsobují zprávy z médií. Necelé dvě třetiny firem totiž v průzkumu potvrdily, že jejich rozhodování ovlivňují negativní zprávy v tisku. Souhrnným poznatkem z tohoto průzkumu je, že evropské podniky jsou nervózní z přechodu na nové verze softwaru. Je zajímavé vidět, jak se v těchto rozdílech a délce odložení investice odrážejí kulturní rozdíly. Čtvrtina evropských podniků (27 %) uvedla, že upgrade odloží nejméně o dalších 12 měsíců. Ale německé společnosti jsou optimističtější a odložení investice plánuje méně než pětina (19 %) z nich, řekl Robert Mol, Principal Product Marketing Manager EMEA společnosti Symantec.

Ve Velké Británii zase 22 % firem uvedlo, že upgradují software proto, aby udržel krok s konkurencí. Zároveň ale stejný počet britských podniků uvedl, že raději počkají, až technologii prověří ostatní. Obavy z porušení zabezpečení zapříčinily také, že více než dvě třetiny (72 %) evropských společnosti stále používají operační program Microsoft Windows XP a pouze 15 % přešlo na systém Windows Vista.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).