Hlavní navigace

Porovnejte výkonnost své společnosti se zahraničními firmami

27. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuzemské společnosti nyní mají možnost porovnat si svoji výkonnost se zahraničními firmami. Pomocí nástroje SAP Benchmarking si mohou například firmy ověřit, zda oproti podobným zahraničním firmám nemají moc zaměstnanců vyčleněné na jednotlivé firemní proces či jak si stojí v nákupních procesech. Se zahraničními společnosti mohou porovnávat i ekonomické ukazatele.

Nástroj SAP Benchmarking využijí především střední a velké firmy od několika stovek zaměstnanců, které mohou díky němu nejen zjistit, jaké jsou jejich silné a slabé stránky ve srovnání s podobnými firmami, ale využít benchmarkingu také například před reorganizací nebo zavedením informačního systému pro zjištění nedostatků a následně pro ověření dosažených přínosů, řekl Radomír Kolařík, generální ředitel společnosti SAP ČR.

Nástroj Benchmarkingu poskytuje společnost SAP pro firmy zdarma. Stačí se na registrovat na jejich stránkách a vyplnit on-line dotazník. Zde si podnikatelé mohou vybrat okolo 20 oblastí hodnocení od finanční výkonnosti, přes lidské zdroje a vztahy se zákazníky až po strategické řízení. Firma SAP pak do 14 dní vytvoří report, který klientovi předá.

Veškerá poskytnutá interní data jsou považována za důvěrná a jsou prezentována pouze zadavatelům analýzy. Stejně tak údaje, s kterými jsou firemní data porovnávána, nejsou přiřazeny ke konkrétním společnostem, ale vždy jde o průměrná nebo sumarizovaná čísla, ujistil Radomír Kolařík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).