Hlavní navigace

Sázet a hrát po internetu půjde legálně i u zahraničních he­ren

11. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Ministerstvo financí chystá novelu loterního zákona, která by od roku 2016 povolila sázet a hrát u zahraničních online heren a sázkových kanceláří.

Od roku 2016 by mělo být sázení na zahraničních internetových hernách legální. Ministerstvo financí totiž připravuje nový loterní zákon, který by měl zlegalizovat a regulovat zahraniční internetové provozovatele. Ti navíc budou odvádět Česku daně. 

Čtěte také: Online poker bude povolen, hrát a sázet půjde i u zahraničních provozovatelů

Online sázení v zahraničí bude možné

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com

Ilustrační obrázek.

Za necelé dva roky by se měl změnit loterní zákon, který Česku “omlátila o hlavu” i Evropská unie. Norma z roku 2012 totiž kromě jiného stanovila pro zahraniční internetového provozovatele sázkových a karetních her, aby měli v tuzemsku sídlo. Hráči, aby u nich mohli sázet, se navíc musí registrovat na kamenných pobočkách. Nová norma by online sázení na zahraničních webech měla umožnit a zároveň přinést efektivní zdanění a regulaci provozovatelů. K tomu by se měly zvýšit postihy pro nelegální provozovatele. Proti nelegálním provozovatelům budeme postupovat nekompromisně. Zpřísníme jejich postihy, uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Nově se má rovněž vybudovat centralizovaný monitorovací technický systém, který umožní spravovat veškerá data a údaje v oblasti sázkových her. V novele loterního zákona se dále navrhuje sjednocení technických podmínek pro výherní hrací přístroje a interaktivní videoloterní terminály a stanovení maximální částky, kterou budou moci hráči za určitou dobu na přístrojích prohrát. Ministerstvo si od změn v loterním zákoně slibuje, že zvýší daňové příjmy zhruba o 716 milionů korun.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).