Hlavní navigace

Server Nebeslev.cz čelí insolvenčnímu řízení, stále ale prodává tisíce voucherů

31. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Přestože se na slevový server Nebeslev.cz množí stížnosti a firma provozující portál se nachází v insolvenčním řízení, prodej voucherů stále frčí.

Slevový server Nebeslev.cz se potácí nad propastí. Už několik měsíců je s ním vedeno insolvenční řízení a přestože se snaží pohledávky uspokojovat, počet stížnosti narůstá. Jak upozornil časopis dTest, na portále VašeStížnosti.cz se množí případy zákazníků serveru Nebeslev.cz, kteří nedostali zboží či služby, ani zpět své peníze. 

Slevový server Nebeslev.cz se navíc již nějakou dobu nachází na blacklistu Asociace poskytovatelů hromadného nakupování a rovněž na černé listině služby Bloklist.cz, která primárně slouží pro přehled nesolventních partnerů slevových serverů. Navzdory tomu všemu server prodává i nadále slevové vouchery, které stále nakupují (alespoň dle údajů o počtu zakoupených poukazů) tisíce zákazníků.

Čtěte také: Slevové portály budou odhalovat nepoctivé prodejce

Z vrcholu až na dno

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com

Ilustrační obrázek.

Ještě před pár lety patřil server Nebeslev.cz mezi největší slevové portály na tuzemském trhu. Už od počátku se ale potýkal s potížemi. Několikrát mu například byla smazána facebooková stránky, jelikož fanoušky získával podvodným způsobem. Opravdový problém ale nastal vloni v létě, kdy bylo se serverem zahájeno insolvenční řízení. To aktuálně stále probíhá a se svou pohledávkou se do něj přihlásily desítky lidí. Pohledávky je třeba uplatnit co nejdříve u Krajského soudu v Ostravě. Jakékoliv nákupy na Nebeslev.cz jsou v současné době riskantní, domnívá se Lukáš Zelený, vedoucí právní poradny dTestu.

Čtěte také: Hlavní rada při zakládání nového slevového serveru? Nezačínejte

Další poškození si na slevový server stěžují na webech typu Bloklist.cz nebo Vašestížnosti.cz, který provozuje časopis dTest.cz. Podle sdružení se stížnosti nejčastěji týkají nedodání zboží či služeb a následného nevrácení peněz. Dodavatelé odmítají přijímat vouchery s odůvodněním, že jim Nebeslev již delší dobu neplatí. Je zřejmé, že slevový portál inkasoval peníze od spotřebitelů, ovšem dodavatelům nezaplatil. Tím došlo k bezdůvodnému obohacení a zákazník má právo na jeho vydání, popisuje situaci Lukáš Zelený.

Čtěte také: Na černé listině podvodných poskytovatelů slev už je 200 jmen

Server stále prodává slevy

Přes všechny problémy ale server Nebeslev.cz stále funguje. Pokud jsou čísla o nakoupených voucherech, které se nachází u každé nabídky, pravdivá, na portále pořád nakupují tisíce lidí. Zůstává nicméně otázkou, jak to se serverem dopadne. Alespoň špetku optimismu může vlít do žil zjištění, že řada pohledávek, které jejich majitelé přihlásili do insolvenčního řízení, byla serverem Nebeslev.cz nakonec uspokojena. V posledních dnech se tak v insolvenčním rejstříku objevují zpětvzetí návrhu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).