Hlavní navigace

Srpen znamenal rekord v počtu osobních bankrotů

9. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Osobní bankroty dle očekávání rostou. V srpnu bylo vyhlášeno 561 osobních bankrotů, což je nejvíce od počátku platnosti příslušného zákona. Zároveň je to o 29 bankrotů více než v červenci a více než dvojnásobek počtu osobních bankrotů za srpen 2009. Naopak firemních bankrotů bylo vyhlášeno stejně jako v červenci, tj. 111. V meziročním srovnání jde o pokles o 9 bankrotů. Od ledna do srpna bylo vyhlášeno 1 086 firemních bankrotů, tedy jen o 10 procent více než za stejné období v loňském roce. Údaje vyplynuly z nejnovější analýzy společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Dosavadní vývoj návrhů na osobní bankrot naznačuje, že období velmi rychlých přírůstků by mohlo skončit. Dá se proto předpokládat, že počet osobních bankrotů se sice bude i nadále zvyšovat, ale tempo růstu bude víceméně stabilní, míní Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).