Hlavní navigace

Země EU se snaží sjednotit přístup ke konkurznímu řízení

13. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

EU rozjela nový projekt, který tento týden začal v ČSSZ. Cílem projektu s názvem „Posílení kapacity České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) v oblasti konkurzního řízení v mezinárodním prostředí“ se má stát kromě jiného i vytvoření lepších podmínek pro spolupráci ČSSZ s obdobnými subjekty v jiných zemích.

Při výběru pojistného musí ČSSZ využívat konkurzní postupy jako jeden z možných právních nástrojů, kterými lze docílit zaplacení dluhů na sociálním zabezpečení a na příspěvku na státní politiku zaměstnanosti. Konkurzní řízení subjektů sídlících nebo žijících na území jiného státu pak tvoří společný problémem pro všechny členské státy EU. Výsledkem celého projektu by se tak mělo stát vytvoření základního rámce pro úspěšnou spolupráci mezi jednotlivými zeměmi EU. Čtěte více: Jste v úpadku? Teď máte větší šanci firmu zachránit.

Náklady na celý projekt by měly dosáhnout asi 200 tisíc eur. Projekt také počítá s komplexním vytvořením metodiky, která bude řešit konkurzní řízení na mezinárodní úrovni. V dubnu se pak v Praze uskuteční konference, kde dojde k výměně zkušeností z jednotlivých stá­tů.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).