Hlavní navigace

4 miliardy ze státní kasy na povodně. Půjdou postiženým obcím (FOTO)

5. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.vlada.cz
Obce postižené povodní dostanou finanční injekci. Další peníze půjdou i na opravdu dopravní infrasktury. Tady jsou fotky ze Zálezlic.

Vláda vyčlení další peníze pro obce, které postihla letošní povodeň. Při návštěvě obce Zálezlice to slíbil premiér Petr Nečas. Ten zároveň zdůraznil, že budování protipovodňového systému v obcích má smysl. 

Jsem přesvědčený, že dokončení tohoto hrázného systému v budoucnosti velmi výrazným způsobem vylepší ochranu obce před vodou, řekl Nečas. Podle něj je v rozpočtu připraveno 300 milionů korun na okamžitou pomoc, další peníze nabídne stát obcícm i v následujícím období. Podle premiéra má jít až o 4 miliardy korun.

Čtěte články týkající se povodní:

Další finanční injekce pak půjde na opravu zničených silnic. V rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury je připraveno 1,3 miliardy korun určených na opravy komunikací první, druhé i třetí třídy, a také přerušených železničních tratí, doplnil Petr Nečas.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).