Hlavní navigace

Amazon v září zahájí provoz skladu v Dobrovízi u Prahy. Chystá postavit další

26. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Zahájení provozu haly internetové společnosti Amazon v Dobrovízi u Prahy je v plánu na 8. září. Další sklad v Horních Počernicích poslouží pro reklamace.

Distribuční centrum obchodu Amazon v Dobrovízi u Prahy zahájí svůj provoz v úterý 8. září. Informuje o tom server iDnes.cz. Práci zde najdou tisíce zaměstnanců, jejich počet se dle slov HR manažerky firmy Šárky Semerákové během let několikrát zvýší. Původně měl Amazon otevřít v České republice dva sklady. Brněnský projekt nakonec po dlouhých peripetiích nevyšel. Byl zamítnut developerem.

Celý příběh o vzniku firmy Amazon najdete v článku, který jsme na serveru Podnikatel.cz publikovali již dříve: Amazon míří do Česka. Proč si vybral zrovna nás?

Další sklad Amazonu v ČR nakonec vyroste

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Amazon v září zahájí provoz skladu v Dobrovízi u Prahy.

Internetová společnost Amazon nedávno oznámila, že v České republice přeci jen druhý sklad postaví. Měl by stát v Horních Počernicích. Prostory budou sloužit pro vrácené zboží a reklamace. Počernická hala o rozloze 40 000 metrů čtverečních by měla vyrůst v průmyslovém parku developera P3. Otevřena by měla být v druhém pololetí příštího roku.

Rozšíření reklamačního centra dává smysl, protože firma roste v celé Evropě, prozradil mluvčí českého Amazonu Karel Taschner.

Proč Amazon investuje v České republice

Příchod Amazonu na české území je jen částí celého rozvoje firmy směrem do střední a východní Evropy. Česká republika je pro Amazon atraktivní z několika hledisek. Coby sousední stát Německa a Rakouska je její dopraví síť napojena na západní trhy, na kterých roste poptávka po službách Amazonu. Hlavním hlediskem však mohou být jednodušší pracovně-právní vztahy se zaměstnanci. Firma se netají tím, že pracovníkům logistického centra v Dobrovízi u Prahy nabídla podprůměrný plat, nevyžadovala však kvalifikaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).