Hlavní navigace

Co chystají na Vánoce internetoví obchodníci? Poletí čtečky, tablety i knihy

17. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

V e-shopech o Vánocích poletí tablety a čtečky, jejichž prodeje meziročně stoupají. Obchodníci však uspějí i s klasikou, včetně zážitků.

Jak budou letos vypadat internetové Vánoce a jaké obraty v tomto období internetoví obchodníci zaregistrují, se teprve uvidí. Pokud by měly obraty dosáhnout loňských denních čísel a případně je překonat, budou se muset vyšplhat k denní částce až 700 milionů korun.

Vloni byl podle statistiky Asociace pro elektronickou komerci rekordní 12. prosinec, kdy internetové obchody dosáhly obratu asi 650 milionů korun. V následující dny obraty klesaly a k 600 milionům korun se vyhouply zase 19. prosince.

Poletí tablety a čtečky

Kolik jsou lidé letos skutečně ochotní utratit, poznají obchodníci až v předvánočních dnech. Již dnes ale tipují, jaké zboží půjde během letošních Vánoc v e-shopech nejvíce na odbyt. 

Čtěte také: Vánoce začínají v Česku na konci léta. Obchodníci už prodávají vánoční kolekce

Zvýšený zájem o tablety a čtečky prorokuje internetová nákupní galerie MALL.CZ, která jako novinku chystá na vánoční trh také klasické knihy. Prodej tabletů poznává e-shop na obratech už nyní. Obrat z jejich prodeje totiž meziročně vzrostl o 62 procent, což znamená dokonce 114procentní meziroční nárůst počtu prodaných kusů. Meziroční nárůst čteček je přitom ještě výraznější, obraty v případě tohoto zboží vzrostli o 140 procent. To by však podle internetového obchodníka nemělo ohrozit vánoční stálice, jako jsou mimo jiné parfémy, kosmetika, kutilské sady nebo interaktivní hračky.

O letošních Vánocích očekáváme 40 – 50% nárůst v počtu prodaných kusů zboží, uvádí Marek Liška, generální ředitel MALL.CZ.

Čtěte také: Batman nebo dáma z 20. let? Je nejvyšší čas promyslet firemní Vánoce

Elektronika ostatně letěla i loni, a to včetně chytrých telefonů. E-shopy s elektrem mají zpravidla širší sortiment než kamenné obchody, nakupující navíc najde na jednom místě všechny parametry produktu a může v klidu porovnávat více produktů, podotkl k loňskému vánočnímu boomu internetových nákupů Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz.

účto únor klímová

I zážitky lze nakoupit online

Na Vánoce se připravují i portály, které neprodávají fyzické dárky, ale zážitky. Speciální vánoční sekci na svém webu nabízí třeba Zážitky.cz. K nalezení je tu let balónem, vyjížďka se psím spřežením, řízení bojového tanku, tantra masáž, pivní lázeň a mnohé další atrakce, jež lze objednávat online.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).