Hlavní navigace

Další podvodný e-shop na scéně, dejte si pozor na finty podvodníků

15. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 329515
Přestože se toho o podvodných e-shopech napsalo již dost, stále se objevují nové a nové a stále slaví úspěch. Nově do party podvodníků přibyl www.eshoptopik.cz.

Česko patří mezi e-shopové velmoci. Na vlně úspěchu internetových obchodů se však veze i řada podvodníků. Dalším podvodným e-shopem, který se snaží inkasovat peníze předem, aniž by pak zaslal zboží, je obchod www.eshoptopik.cz.

Pozor na vynucené platby předem

Falešný e-shop www.eshoptopik.cz používá k oklamání lidí tradiční směsici nízkých cen a požadavek platby předem. Už nějaký ten pátek však používají podvodníci důmyslnější fintu, než že nabízejí pouze platbu předem. Zákazník si totiž může vybrat i platbu dobírkou a podvodný e-shop naoko vyřídí objednávku. Následně ale zákazníkovi přijde zpráva, že kvůli velkému množství nevyzvednutých dobírek musí obchod změnit dobírku na platbu převodem. Jako kompenzaci nabídnou slevu, dopravu zdarma nebo slevový kupon na další nákup.

Čtěte také: Známe nový trik internetových podvodníků. Pozor na další falešný e-shop

Tento způsob využívá také podvodný obchod www.eshoptopik.cz. Jak uvádí uživatel Denis Strnad na stránkách Heureka.cz, objednal si v e-shopu televizi. Žádný potvrzovací mail nepřišel, jen ve zprávě na jejich stránkách je napsáno: Dobrý den, děkujeme za Vaši objednávku. Omlouváme se za zdržení, čekali jsme na naskladnění Vašeho produktu.
Bohužel v důsledku prázdninového provozu jsme nuceni Vás požádat o platbu na náš bankovní účet, jelikož zákazníci z důvodů dovolených zboží nevyzvedávají, což nám způsobuje obrovské ztráty a toto opatření je více než nutné. V tomto případě máte dopravu zdarma a kupon v hodnotě 300Kč na další nákup. Zboží je nyní připraveno k odeslání na Vámi zadanou adresu. Prosím proveďte tedy platbu na náš bankovní účet u ČSOB 260272790/0300, variabilní symbol je Vaše číslo objednávky. Po Vašem oznámení o odeslání platby bude zboží neprodleně doručeno do 24 hodin.

Poněvadž to však zmíněnému uživateli bylo podezřelé, odepsal, že objednávku ruší. Někdo z obchodu mu následně vulgárně odepsal. Denis Strnad sice nenaletěl, ale to neplatí pro desítky jiných lidí, kteří v obchodě “nakoupili”. E-shop s nimi po zaplacení peněz přestal komunikovat, kontakty jsou nedostupné a firma, na kterou je obchod napsán, stejně jako v podobných případech předtím, zřejmě ani neví, že na ní někdo napsal e-shop.

Podvedení zákazníci se každopádně dávají dohromady a již podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).