Hlavní navigace

Odbory žijí v ideologii 50. let. Živnostníci dál odmítají povinné paušály

7. 5. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Živnostníci se nehodlají podvolit plánům, které podle nich nemají opodstatnění a poškodily by celou Českou republiku. Zvlášť těm navrženým odboráři.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR dál trvá na zachování limitu dvoumilionového obratu pro 60 % paušál. Navíc se ostře ohrazuje proti návrhu Asociace samostatných odborů o povinné platbě 1000 korun měsíčně od každé OSVČ a proti zastropování všech sazeb výdajových paušálů na limitu 1 milion korun obratu navržených v posledních dnech poslanci sociální demokracie. Zaznělo to na setkání s ministry nad takzvaným Jízdním řádem kroků zabezpečující požadavky podnikatelského sektoru.


Autor: www.isifa.com

Živnostníci se nehodlají podvolit plánům, které podle nich nemají opodstatnění a poškodily by celou Českou republiku. 

Z paušálů pro nejmenší živnostníky se začíná stávat marketingový nástroj odborářů, kteří si tím kompenzují nedostatek témat pro zaměstnaneckou politiku. V době, kdy z ekonomiky odtékají desítky miliard v podobě řetězových daňových podvodů, optimalizací nadnárodních firem nebo vyváděním dividend, kdy si kmotři předávají stamiliony v igelitkách a národu se smějí ze sociálních sítí, považuji za výsměch slušným lidem to, že odbory bezostyšně napadají nejmenší živnostníky, aniž by dopočítaly konečný efekt. Asociace samostatných odborů žije v socialistické ideologii 50. let minulého století, zopakoval Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V regionech začínají chybět kvalifikovaní řemeslníci a živnostenské služby jsou základem regionální infrastruktury. Mladí lidé odcházejí do zaměstnaneckých poměrů do velkých měst a tento trend je natolik nebezpečný, že je nezbytné zásadně podpořit zejména OSVČ podnikající v řemeslných oborech, drobných službách nebo jako malí zemědělci. A ne jim házet klacky pod nohy.

tip do článku - změny v účtárně - říjen 21

Čtěte víc: Odbory trvají na tom, aby OSVČ platily minimální daň 1000 Kč měsíčně

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR proto vytvořila Desatero nezbytných úkolů, které je podle ní nezbytné naplnit. Žádná z posledních vlád nevydržela více jak tři roky, jsme proto struční a věcní a vycházíme z toho, co je možné v reálném čase splnit. O to důsledněji ale budeme požadovat naplnění všech úkolů. S jednotlivými ministry jsme v uplynulých týdnech domluvili implementaci Jízdního řádu, s předsedy koaličních stran jsme se dohodli na jeho koordinaci. Nyní budeme v roli hlídacího psa a od navržených a dohodnutých kroků neustoupíme ani o milimetr, dodává Karel Havlíček s tím, že s premiérem Bohuslavem Sobotkou se dohodl na pravidelných setkáních zaměřených na vyhodnocování plnění a očekáváme od něj v případě jejich neplnění okamžitou reakci.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).