Hlavní navigace

Příspěvek na ochranné pomůcky může student čerpat i když podniká

2. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Studenti do 26 let mohou čerpat příspěvek na ochranné pomůcky i když podnikají nebo jsou v zaměstnaneckém poměru. Ne každá zdravotní pojišťovna to ale svým klientům umožňuje. Server Podnikatel.cz zjišťoval, do kolika let pojišťovny příspěvky na ochranné pomůcky poskytují. Zjistil,že nestudující pojištěnci jsou limitováni plnoletostí.

Student do 26 let může u Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) čerpat příspěvek na ochranné pomůcky i pokud při škole podniká nebo je zaměstnán. Nestudující klienti VZP jsou v nároku čerpat tento příspěvek limitováni věkem plnoletosti. Překážkou by se mohly stát jedině nevypořádané platby za zdravotní pojištění. O příspěvek lze žádat na základě vyplnění formuláře a přiloženého dokladu o nákupu, který zároveň potvrdí, že zboží nebylo zakoupeno v obchodech s věcmi „z druhé ruky“, uvedl Jiří Rod, tiskový mluvčí VZP.

Server Podnikatel.cz zjistil, žeOborová zdravotní pojišťovna (OZP) svým klientům poskytuje příspěvky na ochranné pomůcky pouze studentům do věku 19 let včetně. Příspěvek se pohybuje od 500 korun do 1500 korun v případě, že kromě dítěte jsou pojištěni u OZP i oba jeho rodiče. Pro pojištěnce ve věku od 20 do 65 let vede program, v jehož rámci lze získat příspěvek ve výši 500 korun například na nákup vitamínů, zdravotnické obuvi či očkování. Vojenská zdravotní pojišťovna poskytuje příspěvek na ochranné prostředky do věku 18 let. Od prvního dubna však připravuje program i pro studenty starší. Informace server Podnikatel.cz získat na základě konzultací s pracovníky infolinek.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).