Hlavní navigace

Mobilní peněženka Mobito hlásí tisíce uživatelů, chce růst dál

Redakce

Provozovatel služby Mobito se chlubí podle něj vysokým počtem uživatelů. Na jakém principu mobilní peněženka funguje?

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přes 11 tisíc zákazníků má na svém kontě za šest týdnů Mobito, služba pro placení mobilním telefonem. Pomocí „mobilní peněženky“ mohou uživatelé zaplatit Mobitem v kamenném obchodě i na internetu, posílat si peníze mezi sebou a dobít sobě či někomu jinému kredit na volání.

Do konce roku chceme oslovit další desítky tisíc zákazníků a umožnit jim Mobitem zaplatit ve stovkách nových obchodních míst, dodal Filip Zeman, řekl Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ, která mobilní peněženku provozuje.


Autor: Mobito

Mobito hlásí 11 000 uživatelů.

Nové zákazníky mají přilákat i výhodné akce, které spočívají např. ve výhodném nabíjení kreditu na volání či slevy na vybrané výrobky a služby.

Mobito funguje jako „mobilní peněženka“, do které si předem uživatel pošle z bankovního účtu peníze, nebo pokud má partnerskou banku, může platit Mobitem napřímo z jeho bankovního účtu, který je se službou propojen. Platby Mobitem probíhají v reálném čase 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Při samotné platbě se pak zákazník např. u pokladny kamenného obchodu identifikuje telefonním číslem či kódem. Platbu poté ověří čtyřmístným PINem, stejně jako u platební karty.

Čtěte také: Máte e-shop nebo kamennou prodejnu? Mobilem už mohou platit i vaši zákazníci

Mobito je konkurencí technologie NFC, která naopak potvrzení pomocí PINu nepotřebuje, a platby mobilem fungují na krátké vzdálenosti. Ty ostatně již zavedla na všech svých prodejnách společnost Datart. Mobito však ani NFC technologie nezavrhuje a v budoucích plánech ji má také.

Platby Mobitem nejsou zpoplatněny datovými přenosy. Navíc se nezahrnují do objemu stažených dat. Ti uživatelé, co nemají k dispozici chytrý telefon, vytočí speciální číslo a poté samotnou platbu ovládají pomocí kláves na telefonu. Platby Mobitem jsou zdarma.