Hlavní navigace

Mobilní peněženka Mobito hlásí tisíce uživatelů, chce růst dál

24. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatel služby Mobito se chlubí podle něj vysokým počtem uživatelů. Na jakém principu mobilní peněženka funguje?

Přes 11 tisíc zákazníků má na svém kontě za šest týdnů Mobito, služba pro placení mobilním telefonem. Pomocí „mobilní peněženky“ mohou uživatelé zaplatit Mobitem v kamenném obchodě i na internetu, posílat si peníze mezi sebou a dobít sobě či někomu jinému kredit na volání.

Do konce roku chceme oslovit další desítky tisíc zákazníků a umožnit jim Mobitem zaplatit ve stovkách nových obchodních míst, dodal Filip Zeman, řekl Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ, která mobilní peněženku provozuje.


Autor: Mobito

Mobito hlásí 11 000 uživatelů.

Nové zákazníky mají přilákat i výhodné akce, které spočívají např. ve výhodném nabíjení kreditu na volání či slevy na vybrané výrobky a služby.

Mobito funguje jako „mobilní peněženka“, do které si předem uživatel pošle z bankovního účtu peníze, nebo pokud má partnerskou banku, může platit Mobitem napřímo z jeho bankovního účtu, který je se službou propojen. Platby Mobitem probíhají v reálném čase 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Při samotné platbě se pak zákazník např. u pokladny kamenného obchodu identifikuje telefonním číslem či kódem. Platbu poté ověří čtyřmístným PINem, stejně jako u platební karty.

Čtěte také: Máte e-shop nebo kamennou prodejnu? Mobilem už mohou platit i vaši zákazníci

účto únor klímová

Mobito je konkurencí technologie NFC, která naopak potvrzení pomocí PINu nepotřebuje, a platby mobilem fungují na krátké vzdálenosti. Ty ostatně již zavedla na všech svých prodejnách společnost Datart. Mobito však ani NFC technologie nezavrhuje a v budoucích plánech ji má také.

Platby Mobitem nejsou zpoplatněny datovými přenosy. Navíc se nezahrnují do objemu stažených dat. Ti uživatelé, co nemají k dispozici chytrý telefon, vytočí speciální číslo a poté samotnou platbu ovládají pomocí kláves na telefonu. Platby Mobitem jsou zdarma.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).