Hlavní navigace

MF si posvítí na hospodské, kteří vyplácejí výhry z nevýherních přístrojů

8. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Ministerstvo si posvítí na nevýherní hrací přístroje a internetové kiosky. Za porušení zákona v oblasti (ne)vyplácení výher hrozí tvrdými postihy.

Ministerstvo financí varuje, že své kontroly zaměří na provozování nevýherních hracích přístrojů a internetových kiosků. Prověří, zda nejde o obcházení loterního zákona.

Nové druhy herních zařízení

Na trhu se začaly objevovat případy provozování nevýherních hracích přístrojů a internetových kiosků. O co se jedná?

1. Nevýherní hrací přístroj

Jde o zařízení, která jsou obdobou výherních hracích přístrojů nebo interaktivních videoloterních terminálů prezentovaných jako nevýherní hrací přístroj.

2. Internetový kiosek

Tady se jedná o zařízení obdobná samoobslužným terminálům obsahující v hlavní nabídce prohlížeč internetu včetně možnosti aktivního připojení s obdobnou nabídkou her, jako je tomu u nevýherního hracího přístroje, a možností připojit se na servery zahraničních nelegálních provozovatelů.

Čtěte také: Češi se během olympiády v Londýně chystají prosázet velké peníze 

Jde o zařízení bez vyplácečů výher. Výhra nesmí být vyplacena

Pro oba druhy zařízení je charakteristické, že nemají zabudovaný takzvaný „vypláceč“ výhry. Není tedy možné vyplácení výhry. Přesto budou na základě upozornění orgány státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi ve spolupráci s Policií České republiky kontrolovat, jestli v konkrétních případech nedochází k obcházení loterního zákona formou skrytého vyplácení případné výhry.

Čtěte také: Novela loterijního zákona je paskvil prolobbovaný českými sázkovými kancelářemi, tvrdí odborník

Ministerstvo financí vzhledem ke zkušenostem v zahraničí a zaznamenání prvního případu možnosti obcházení loterního zákona, upozorňuje, že v případě, kdy dochází k vyplácení výhry mimo uvedené přístroje (např. výhra je vyplácena obsluhou pohostinského zařízení), se vlastník těchto zařízení (provozovatel) i osoba, která provozuje pohostinské nebo restaurační zařízení, vystavuje možnosti postihu:

  • za spáchání správního deliktu s pokutou až do výše 10 milionů Kč,
  • za spáchání trestného činu za neoprávněné provozování loterie nebo podobné sázkové hry s trestní sazbou odnětí svobody až na 10 let.

Čtěte také: Tomboly na plesech měly namále, snížení poplatku je zachrání 

Obcházení zákona se nemusí vyplatit

Jestliže případná kontrola bude mít podezření na snahu vyhnout se platbě nově zavedeného odvodu z provozování loterií a jiných podobných her, budou o této skutečnosti informovány i orgány daňové správy.

Čtěte také: Najdou se další miliony u Davida Ratha v krabici od pračky? Vsaďte si

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).